Zajęcia- harmonogram

Plan zajęć na sierpień 2018 (pobierz)

APZ_CAS_harmonogram_08_2018_2
 • Taka wycieczka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tężnia solankowa oferuje inhalacje solanką – spacer po galerii, ławeczka to chwile dla zdrowia. Muzeum Żup Krakowskich  –  to zapoznanie się z przepiękną wystawą „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” wzbogaconą ostatnio o 24 nowe obiekty. Najcenniejsza i najstarsza w zbiorze jest solniczka, której powstanie datowane jest na około 1500 rok. Dodatkowa atrakcja w muzeum to wystawa czasowa poświęcona bursztynowi lubelskiemu. Polecamy wszystkim umieszczenie na wakacyjnym szlaku tego muzeum.   solanka
  pokaż więcej
 • Powojenna scena muzyczna i jej gwiazdy : Marta Mirska, Maria Koterbska, Natasza Zylska, Regina Bielska, Hanna Rek, Joanna Rawik – miło było poznać ich życie artystyczne i zanucić znane z naszej młodości przeboje. Baiao bongo, o bongo baia…
  pokaż więcej
 •    Czerwiec 26, 2018

  Turystyka piesza – zalew Bagry.

  Bagry można odkrywać na nowo. Zalew został zagospodarowany i jest tu miejsce na opalanie i kąpiel na strzeżonym kąpielisku a także na bardzo przyjemne spacery z kijkami lub bez…..
  pokaż więcej
 • Tworzone techniką decoupage obrazki z wizerunkiem świętych pięknie ozdobią mieszkanie a także mogą towarzyszyć nam w  wakacyjnych wojażach.
  pokaż więcej
 • Zdobienie techniką decoupage – tym razem zdobione były szerokie ramy lusterek. Piękne motywy kwiatowe nadały im letniego kolorytu.
  pokaż więcej
 • motto dnia: „Udawane szczęście nie pachnie i nie smakuje” Tematyka wydawałoby się znana a tak naprawdę mało wykorzystywana – warsztaty uczą nas jak korzystać z zasobów świadomości w kontaktach międzyludzkich.
  pokaż więcej
 •    Maj 29, 2018

  Skałki Twardowskiego..

  Zaledwie 3 km od centrum Krakowa znajduje się niezwykle piękne miejsce do spacerowania, wspinaczki  i nurkowania. Wystarczy wysiąść z tramwaju, przejść ulicą Ks. Twardowskiego lub  dojechać autobusem od strony Pychowic, by znaleźć się na Szlaku Lasów Miejskich Krakowa Jedni znają to miejsce jako Zakrzówek inni jako Skałki Twardowskiego. Jest taka legenda, która głosi, że w płn. części wzgórza Krzemionek Zakrzeńskich, Czarnoksiężnik Twardowski miał swoją szkołę magii. W wyniku eksplozji laboratorium mistrza powstały skałki otaczające obecnie wodny akwen. Jest to również miejsce występowania rzadkich okazów fauny będących pod ochroną : motyla  Modraszka /uważanego za wskaźnik dobrego zachowania stanu środowiska  ! /  i   ...
  pokaż więcej
 • Kolejne spotkanie z cyklu „Czas na kulturę” poświęcone było meksykańskiej artystce Fridzie Kahlo.  Życie  i twórczość tej oryginalnej malarki przekazała licznie zgromadzonym słuchaczkom nasza nieoceniona Małgosia Polaczek. Oczywiście jak zawsze uatrakcyjniła swój wykład  wcielając się w tę barwną i nietuzinkową postać.
  pokaż więcej
 • Lato zbliża się wielkimi krokami i do letnich zwiewnych sukienek warto zrobić kolorowe ozdoby. Na majowych warsztatach plastycznych powstały mieniące się kolorami bransoletki. Tworzone były w dwóch prostych technikach – nawlekanie koralików na gumkę jubilerską oraz nawlekanie koralików na jubilerski drut pamięciowy.
  pokaż więcej