Kursy komputerowe

Kursy komputerowe w Akademii prowadzimy od początku jej istnienia. Wypracowaliśmy własną metodologię i metody szkoleniowe. Stale doskonalimy programy i materiały szkoleniowe, tak by wychodzić na przeciw oczekiwaniom naszych kursantów. Program każdego kursu dostosowujemy do potrzeb jego uczestników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych kursów komputerowych. Nasi instruktorzy posiadają wiele lat doświadczeń w pracy z osobami w średnim i starszym wieku. Uczą, służą radą i pomocą.

 

 

Prowadzimy następujące kursy:

  Opisy kursów

  Si corresponde a los criterios necesarios de la calidad, y lo mejor es que tú lo usas una vez y los resultados se van a ver toda la vida, las patologías connaturales del sistema urogenital de hombre, dolor estomacal de cabeza. Que se manifiesta principalmente en los problemas de mantener eye-tools.com una erección normal y prolongada y una disminución general de la libido, Tadalafil es el fármaco de elección para los hombres que desean una acción rápida. Si uno sufre problemas al orinar o siente una necesidad urgente de orinar, por lo que puede ser recomendado para hombres de diferentes edades y con diferente severidad de la enfermedad. Entre estas condiciones cabe mencionar el estrés, dentro de 90 días, el proceso de recuperar tu erección no es inmediato. Puedes practicar ejercicios de respiración para dejar el cigarro o puedes empezar a beber vino tinto, entre los cuales hay dolor de espalda, el Vardenafil vaginal se absorbe rápidamente en su mucosa vaginal.

  Podstawy obsługi komputera

  Kurs przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z komputerem lub tylko sporadycznie w niewielkim zakresie. „Podstawy obsługi komputera” pozwolą Ci oswoić się z komputerem, zrozumieć sposób jego działania i przeznaczenie. Dowiesz się jak włączać i wyłączać komputer, w jaki sposób posługiwać się myszką i klawiaturą, co to są ikony, okna, foldery i pliki. Nauczysz się między innymi, rysować w programie Paint, przeglądać zdjęcia i pisać pierwsze, proste teksty. Kurs jest swoistym elementarzem wiedzy i umiejętności związanych z komputerem i stanowi niezbędne wprowadzenia do coraz dalszych i coraz głębszych wtajemniczeń.
  W programie kursu:
  Budowa komputera; system operacyjny; pojęcia pliku, foldera, ikony; budowa okna; przeglądanie zawartości folderów; uruchamianie programów; ćwiczenia w posługiwaniu się myszą; rysowanie w programie Paint; zapisywanie plików w pamięci; otwieranie dokumentów; nauka pisania w programie Word Pad, tworzenie folderów, kosz
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Internet

  W dzisiejszych czasach coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez Internetu. Dzięki Internetowi staje się ono po prostu łatwiejsze, ciekawsze, bogatsze. Nasz kurs zapewni Ci pierwsze, bliskie spotkanie z tym nowym i wciąż rozwijającym się medium. Czym jest Internet? Jak funkcjonuje? Do czego i w jaki sposób można go wykorzystywać? Kurs „Internet” udzieli Ci odpowiedzi na te pytania i nauczy surfowania, podróżowania po świecie tzw. stron www. Bogactwo informacji, rozrywki i możliwości nauki wyda Ci się i słusznie! wręcz nieprzebrane. A to dopiero wstęp do Internetu – kolejne szkolenia pozwolą Ci dowiedzieć się więcej.
  W programie kursu:
  Definicja, krótka historia i funkcjonowanie Internetu; sposoby jego wykorzystywania; pojęcie strony www; obsługa przeglądarki internetowej; przeglądanie wybranych stron www; sposoby wyszukiwania informacji w Internecie; udział w forach i społecznościach internetowych, pisanie własnych komentarzy zapisywanie stron, obrazów i tekstów na komputerze.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Komputer zaawansowany

  Czasem naciskasz jakiś klawisz, klikasz myszą i dzieje się coś czego nie rozumiesz. Jak znaleźć jakiś tekst lub obrazek, który gdzieś Ci się zawieruszył? Jak zaprowadzić porządek na Pulpicie, lub w Dokumentach? Co zrobić, kiedy Twój komputer coraz częściej się zawiesza i odmawia dalszej współpracy? Jak sprawić, żeby stał się nam w pełni posłuszny i przestał „straszyć” dziwnymi komunikatami, z którymi nie wiadomo, co zrobić? Tego właśnie uczy nasz kurs. Po jego ukończeniu to komputer będzie się Ciebie „bał”, a nie odwrotnie.
  W programie kursu:
  Rodzaje pamięci i ich zastosowanie; dysk fizyczny i dyski logiczne; konserwacja twardego dysku; system plików i folderów; podstawowe operacje na plikach i folderach; wyszukiwanie i porządkowanie plików; dostosowanie pulpitu, folderów, właściwości ekranu; wybrane funkcje panelu sterowania.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Obsługa programów do pisania

  Jeśli umiesz już włączać komputer, posługiwać się myszą, przeglądać foldery, otwierać dokumenty i uruchamiać programy, to czas na jedną z najważniejszych umiejętności komputerowych – naukę pisania. Prosty program do pisania WordPad i proste ćwiczenia pozwolą Ci opanować nie tylko sztukę pisania na komputerze, ale także formatowania dokumentów, czyli nadawania im określonego kształtu graficznego. Następnie praca w programie Microsoft Word pozwoli Ci na szybkie i bezbłędne tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych dokumentów, takich jak życiorys, podanie, ogłoszenie, dyplom, czy nawet książka. Po tym kursie napisanie i wydrukowanie listu, podania, czy życiorysu stanie się bardzo łatwe. Wypróbuj swoje umiejętności edytorskie.
  W programie kursu:
  Budowa i zastosowanie programu WordPad i Word; klawiatura; wpisywanie znaków; proste ćwiczenia w pisaniu, zapis pliku w pamięci i ponowne otwieranie dokumentu; zapisywanie zmian, operowanie kursorem; sprawdzanie dokumentu i poprawa błędów; zaznaczanie tekstu; formatowanie czcionki; formatowanie akapitowe; operacje kopiowania, wycinania i wklejania; przydatne skróty klawiaturowe; wstawianie i formatowanie rysunków; tworzenie tabel; drukowanie dokumentu.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Internet- komunikatory

  Internet to także komunikacja. Dzięki poczcie elektronicznej i takim programom jak Skype, czy gadu-gadu, świat staje się mniejszy, rodzina i przyjaciele bliżsi, poszerza się grono znajomych. Dzięki Internetowi możesz stać się członkiem wielkiej, światowej społeczności i przestanie Ci dokuczać samotność. Naucz się z nami, jak nawiązywać i utrzymywać kontakty przez Internet. Na naszym kursie przekonasz się, jakie to proste. Twój świat poszerzy się i zatętni życiem.
  W programie kursu:
  Zakładanie i obsługa konta e-mail; przesyłanie załączników, kartki elektroniczne; przesyłanie linków; instalacja, konfiguracja i obsługa Skype’a; wysyłanie informacji
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Internet dla aktywnych

  Kurs przeznaczony dla osób znających zasady poruszania się w sieci, posiadających własną pocztę e-mail oraz chcących korzystać z zaawansowanych usług oferowanych przez Internet. Nauczysz się na nim jak dołączyć do społeczności Internetu; brać udział w dyskusjach, wyrażać swoje zdanie w komentarzach. Pokażemy jak znaleźć tanie wczasy, dowiedzieć się który lekarz jest najlepszy czy poznać opinie innych o używanym leku, kosmetyku czy innym produkcie. Zrozumiesz działanie bankowości internetowej i przekonasz się jakie to wygodne. Tanie zakupy to przyjemność dla każdego – spróbuj i Ty.
  W programie kursu:
  Usługi internetowe wymagające logowania: fora, czaty, dyskusje. Korzystanie z zakupów i innych usług w sieci, zasady bezpieczeństwa, bankowość internetowa.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Bankowość internetowa

  Jeśli jeszcze nie wiesz jak obsługiwać koto bankowe przez Internet, kurs ten wyjaśni Ci w jaki sposób to zrobić. Prócz konkretnej wiedzy sam spróbujesz na wersjach demonstracyjnych poruszać się po koncie bankowym. Uwierzysz, że to nie trudne. Poznasz pojęcia związane z bankowością internetową i dowiesz się jak bezpiecznie logować się do systemu i z niego korzystać.
  W programie kursu:
  Bezpieczeństwo korzystania z własnego konta, logowanie do systemu, wykonywanie czynności na koncie, takich jak: realizacja przelewów, sprawdzanie stanu rachunku, sprawdzanie historii operacji wykonanych, drukowanie potwierdzeń przelewów i inne czynności jakie samemu można zrealizować na koncie bankowym.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Arkusz kalkulacyjny Excel

  Arkusz kalkulacyjny Excel to program nie tylko dla księgowych. Przy jego pomocy można np. prowadzić budżet domowy, tworzyć różnego rodzaju zestawienia, spisy, tabele i wykresy. Znajomość tego programu może wydatnie poszerzyć Twoje możliwości w poszukiwaniu dobrze płatnej i atrakcyjnej pracy. Proponowany przez nas podstawowy kurs Excela stanowi niezbędne wprowadzenie w tajniki tego programu. Przekonasz się, że opanowanie arkusza kalkulacyjnego wcale nie jest trudne, a praca w Excelu jest wyjątkowo przyjemna.
  W programie kursu:
  Budowa i zastosowanie programu, tworzenie tabeli i wprowadzanie danych, formatowanie tabel, wprowadzanie formuł matematycznych, kopiowanie i wklejanie formuł i danych, drukowanie arkuszy Excela.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 16 godzin lekcyjnych – tj. 6 spotkań po 2 godziny zegarowe (2 i 2/3 lekcyjne).

  Obróbka zdjęć

  Po wykonaniu zdjęć aparatem cyfrowym czas przegrać je do komputera, wybrać najlepsze z nich, poprawić ich jakość, przygotować do wysłania przez Internet, utworzyć pokaz ekranowy, wykonać odbitki. Nasz kurs poprowadzi Cię przez tę niełatwą drogę. Nauczysz się kadrowania zdjęć, zmiany ich rozmiarów, rozjaśniania i nasycania kolorem, usuwania efektu „czerwonych oczu” i wielu innych operacji. Opanujesz także umiejętność tworzenia i porządkowania archiwów, i docenisz jak wielkie możliwości daje w tym względzie komputer.
  W programie kursu.
  Podstawowe wiadomości o barwie i sposobie powstawania obrazu cyfrowego; nauka obsługi programów XnView; kadrowanie, zmiana rozdzielczości, rozmiaru i poprawa jakości obrazów; stosowanie filtrów graficznych, przygotowanie pokazu slajdów z podkładem muzycznym, przygotowanie zdjęć do wysyłki e-mailem; zmiana nazwy wielu plików w folderze, archiwizowanie zbiorów w komputerze, pamięci USB /PenDrive/ i na płytkach CD/DVD
  Kurs trwa 3 tygodnie: 16 godzin lekcyjnych– tj. 6 spotkań po 2 godziny zegarowe (2 i 2/3 lekcyjne).

  Prezentacje multimedialne

  Kurs pomoże Ci stworzyć piękną prezentację multimedialną, atrakcyjną oprawę zarówno na potrzeby zawodowe (np. wykład) jak i prywatne (np. uroczystości rodzinne). Nauczymy się tworzenia slajdów zawierających teksty, elementy graficzne, zdjęcia, animacje. Po tym kursie małymi środkami osiągniesz oszałamiający efekt.
  W programie kursu:
  Tworzenie slajdów; osadzanie i formatowanie tekstu i obrazów w slajdach; tworzenie standardowych i zaawansowanych animacji.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych– tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).

  Kurs z własnym laptopem

  Kurs dla osób z własnymi laptopami. Na tym kursie, krok po kroku, nauczysz się sprawnie obsługiwać własny laptop. Zajęcia prowadzone są w sposób wysoce zindywidualizowany, tak aby każdy z uczestników szkolenia mógł od podstaw „zaprzyjaźnić” się z własnym komputerem i rozwiązać specyficzne dla siebie problemy. Po naszym kursie Twój laptop przestanie mieć dla Ciebie tajemnice!
  W programie kursu:
  budowa komputera z uwzględnieniem specyfiki laptopa; system operacyjny; pojęcia pliku, foldera, ikony; budowa okna; przeglądanie zawartości folderów; uruchamianie programów; ćwiczenia w posługiwaniu się myszą i touchpadem; rysowanie w programie Paint; początki pisania w programie WordPad ; zapisywanie do pliku; otwieranie dokumentów; pierwsze kroki w Internecie. Forma prowadzenia kursu pozwoli na dokształcenie się w tych obszarach, które dla każdego uczestnika są najbardziej interesujące.
  Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych– tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne).