Wykłady i seminaria

Wykłady i seminaria są adresowane do szerokiej rzeszy seniorów, którzy chcą nie tylko korzystać z gotowych ofert ale i sami również pragną tworzyć nowe formy działalności. Mają potrzebę zaprezentowania swoich zdolności i zainteresowań. Tematy wybierane są spośród propozycji zebranych przez nich samych. Mają one charakter otwarty tzn. każdy zainteresowany konkretnym tematem może wziąć w nim udział czy też zaprezentować się. Spotkania te edukują i kształtują rozwój osobowości oraz promują działania na rzecz zwiększenia aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów. Tematyka spotkań obejmuje kulturę, sztukę, muzykę, podróże, promocję zdrowego trybu życia i wiele innych dziedzin.

 

zbior zdjec prezentujacych uczestnikow wykladow w Akademii

  • Powojenna scena muzyczna i jej gwiazdy : Marta Mirska, Maria Koterbska, Natasza Zylska, Regina Bielska, Hanna Rek, Joanna Rawik – miło było poznać ich życie artystyczne i zanucić znane z naszej młodości przeboje. Baiao bongo, o bongo baia…
    pokaż więcej
  • motto dnia: „Udawane szczęście nie pachnie i nie smakuje” Tematyka wydawałoby się znana a tak naprawdę mało wykorzystywana – warsztaty uczą nas jak korzystać z zasobów świadomości w kontaktach międzyludzkich.
    pokaż więcej
  • Kolejne spotkanie z cyklu „Czas na kulturę” poświęcone było meksykańskiej artystce Fridzie Kahlo.  Życie  i twórczość tej oryginalnej malarki przekazała licznie zgromadzonym słuchaczkom nasza nieoceniona Małgosia Polaczek. Oczywiście jak zawsze uatrakcyjniła swój wykład  wcielając się w tę barwną i nietuzinkową postać.
    pokaż więcej