Wykłady i seminaria

Wykłady i seminaria są adresowane do szerokiej rzeszy seniorów, którzy chcą nie tylko korzystać z gotowych ofert ale i sami również pragną tworzyć nowe formy działalności. Mają potrzebę zaprezentowania swoich zdolności i zainteresowań. Tematy wybierane są spośród propozycji zebranych przez nich samych. Mają one charakter otwarty tzn. każdy zainteresowany konkretnym tematem może wziąć w nim udział czy też zaprezentować się. Spotkania te edukują i kształtują rozwój osobowości oraz promują działania na rzecz zwiększenia aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów. Tematyka spotkań obejmuje kulturę, sztukę, muzykę, podróże, promocję zdrowego trybu życia i wiele innych dziedzin.

 

zbior zdjec prezentujacych uczestnikow wykladow w Akademii

 • Poznajemy nowe kultury, nowe zwyczaje –  jak świętują przyjście Nowego Roku w Chinach. Bogactwo kolorów z dominacją czerwieni i złota, lampiony, głośna muzyka i obfitość potraw przez wiele dni świętowania w rodzinnym gronie.  Rok 2019 w Chinach jest rokiem Świni.
  pokaż więcej
 •    Luty 7, 2019

  Warsztaty mediacji…

  „Wszyscy uśmiechają się w tym samym języku”  –  to było motto dzisiejszego dnia, a temat też niezwykle interesujący  –  Nawyk optymistycznych zachowań każdego dnia – potencjał dobrych relacji ze sobą i z innymi.
  pokaż więcej
 •    Styczeń 10, 2019

  CZAS NA KULTURĘ…

  Nowy rok zajęć rozpoczęty wizytą na niezwykle interesującej wystawie „Kraków 1900” . Pokazuje ona, bogatą kolekcją obrazów i rzeźb Muzeum Narodowego w Krakowie – Kraków jako miasto kontrastów . Kraków tego czasu był miastem zaściankowym, ale z drugiej aspirował do miana “Polskich Aten” i “duchowej stolicy Polski”. Wystawa prezentuje wielkość i jakość powstającej wówczas sztuki.
  pokaż więcej