Warto poznać i posłuchać…..

     Małgorzata Paleczek vel Polaczek,
osoba wszechstronna! Jest z nami 10 lat i swoimi pomysłami i inwencją twórczą ubarwia nasze spotkania różnymi opowieściami. Potrafi zainteresować słuchaczy nietuzinkowymi historiami znanych i mniej znanych ludzi kultury, sztuki, etc. Nie tylko opowiada o nich ale i poprzez charakteryzację wciela się w bohaterów swoich opowieści.

Małgosia rozpoczęła swój cykl opowieściami o rodzie Kossaków, ze szczególnym uwzględnieniem zasłużonych kobiet wywodzących się z tej znanej  krakowskiej rodziny – poetki Marii Jasnorzewskiej – Pawlikowskiej, pisarki Magdaleny Samozwaniec, Zofii Kossak Szczuckiej – Szatkowskiej i Simony Kossak badaczki życia zwierząt. Pełne dramatyzmu biografie tych kobiet opowiedziane z wielką swadą, do tego związany
z epoką strój oraz rekwizyty pozwoliły słuchaczom przenieść się w miniony czas.

A potem były opowieści o innych znanych, zasłużonych kobietach: Zofia Stryjeńska, Irena Krzywicka, Maria Rodziewiczówna, Katarzyna Kobro, Michalina Wisłocka, Helena Rubinstein, Papusza, Coco Chanel, Frida Kahlo…..

Trudno wyliczyć wszystkie bohaterki tych opowieści.

Sumienność, dbałość o szczegóły, bardzo rzetelne przygotowanie a przede wszystkim humor przekazu – to cała nasza Małgosia. Tym zapełniała salę wykładową po brzegi.