TURYSTYKA – Grodkowice, Koryznówka, Nowy Wiśnicz

Niedaleko za Krakowem na najwyższym wzniesieniu w Grodkowicach stoi Pałac Żeleńskich, murowany wg projektu Teodora Talkowskiego w 1902. Architektura  romańska i niemiecki modernizm, czerwona cegła i biały kamień . Pałac Władysława Żeleńskiego – kompozytora, pianisty i

canadian-cialis.com

syna-pisarza, poety Tadeusza Boy-Żeleńskiego. Z tarasu widać park z starym drzewostanem i fontannę Goplanę.

Koryznówka. Dom należący do Leonarda Serafińskiego i jego żony Joanny z Giebułtowskich. To z jej braćmi przyjaźnił się Jan Matejko i tak poznał przyszła żonę Teodorę.  To tu można  zobaczyć fortepian, na którym grywał, szkice  obrazów, oraz twórczość jego żony Teodory/hafty na poduszkach wyszywane na tamborku/.

Wiśnicz zamek – wybudowany na przełomie XV i XVI wieku. Obecnie w jego salonach znajdują się meble z XIX i XX wieku , warto zobaczyć sale balowe, salę plafonową z pozłacanym sufitem, sale akustyczną i inne… ganki krużganki.

A na koniec Zakład Ubogich ,założony w 1641r przez Stanisława Lubomirskiego. Obecnie od 2002 r Muzeum Miejskie Ziemi Wiśnickiej gromadzące pamiątki z historii ziemi wiśnickiej oraz niezwykłą kolekcję obrazów Stanisława Klimowskiego, Stanisława Nowaka, Mariana Rojka i projekty Czesława Dźwigały.

A po wyjściu z Muzeum czeka na nas pomnik Juliusza Kossaka, urodzonego i ochrzczonego w Nowym Wiśniczu, a wszystko to 25 km za Krakowem.

Wycieczka udana tyle ile nas wyjechało tyle wróciło, a to wszystko dzięki wolontariuszce APZ Joli J.

Měl byste pravidelně užívat svou denní dávku alfa – blokátoru, než začnete užívat přípravek viagra, aby se snížila pravděpodobnost nástupu těchto příznaků. Společné užívání kamagra šumivá – sildenafil s dalšími léky vyžaduje schválení vaším ošetřujícím lékařem, speciálně v Co je to tableta Levitra Originál a jak funguje případě, pokud užíváte přípravky cimetidinu, erythromycin a ketoconazol.